3T 2009 - 8. İzmir Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı

Kültürpark - İzmir

2009-05-14

2009-05-17


3T FUARI REKOR DÜZEYDE BÜYÜDÜ

Mayıs 2008'de yedinci kez düzenlenen 3T Fuarı bir önceki döneme göre yaklaşık %50 büyüme sağlayarak ortalama 500 katılımcı düzeyine ulaşmıştır. Bu anlamda Fuarcılık alanında çok önemli bir başarıya imza atan Yağmur Fuarcılık, 3T Fuarı'nı; Ulusal ve Uluslararası alanda sürekli geliştirerek, çok boyutlu tanıtım faaliyetlerini aralıksız yürüterek kısa sürede Türkiye de en iyi Uluslararası sektör fuarlarından biri durumuna getirdi.

Büyümenin Nedeni:
1) En Geniş Fuar Tanıtımı
Yağmur Fuarcılık, uzmanlık politikası ekseninde çok ciddi bir tanıtım programı izlenmektedir. Bir sene önceden başlayan stratejik programla titizlikle oluşturulmuş Türkiye genelinde 65.000 hedef kitle firmaya düzenli bilgilendirme ve duyuru yapılarak gündem oluşturulmaktadır. Fuar ziyaretçilerine ilk olarak 3T Fuarı Tanıtım Gazetesi, ikinci olarak 3T Fuarına katılacak firmaların ürünlerini içeren fuar Tanıtım Gazetesi ve bunların akabinde 300.000 adet davetiye posta yoluyla ulaştırılmaktadır ve yurt dışına yönelik olarak İngilizce hazırlanmış el ilanı ve davetiye yurt dışındaki hedef kitle kapsamında yer alan 60.000 firmaya ulaştırılmaktadır.Bunun sonucunda fuarlarımız profesyonel talepçi bir ziyaretçi kitlesi ile amacına ulaşmaktadır. Sürekli olarak yapılan tanıtımlarla; makine, madeni eşya, beyaz eşya, elektrik, elektronik, demir çelik, kalıp, döküm, talaşlı imalat, otomotiv gibi bir çok sektörden sanayicinin gündeminde yer alan en önemli teknoloji platformuna dönüştü.

2) Hızla Gelişen Bölge Sanayisi
Ege bölgesinde faaliyet gösteren 10.000'e yakın sanayi tesisi mevcuttur. Bunların önemli bir bölümü orta ve büyük ölçekli kuruluşlardır ve ihracata dayalı üretim yapmaktadırlar. Ayrıca küçük ölçekli kuruluşlar da küresel pazara açılmak ve daha iyi rekabet etmek için teknoloji seviyelerini sürekli geliştirme eğilimi içindedirler. Bütün bunların sonucunda Endüstriyel tasarım, otomasyon ve gelişmiş makine teknolojisinin kullanımını günden güne yaygınlaşmaktadır. Ayrıca bölge metal, makine, madeni eşya, otomotiv ve talaşlı imalat gibi sanayi kollarında son derece gelişmiştir.

3) Metal Makine Teknolojisini, Endüstriyel Tasarımı ve Endüstriyel Kontrolü Aynı Çatı Altında Bütünleştiren Tek Fuar Olması

CNC kontrollü makine teknolojisini, CAD-CAM ve PC tabanlı kalıp tasarımlarını ve otomasyon-kontrol süreçlerini bir araya getiren ve bütünleştiren 3T Fuarı sadece Egeli sanayicilerin değil yurt genelinde tüm sanayicilerin ihtiyaçlarına bir bütün olarak çözüm bulan tek fuar olma niteliğindedir.

Toplam okuma : 2299