4. İstanbul Kalıp Fuarı

İstanbul Ticaret Merkezi

2008-11-06

2008-11-09


4. İstanbul Kalıp Fuarı’nın hazırlıkları süratli bir şekilde sürüyor. Fuar bu yıl 6-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.

 

İlk kez İhlas Fuarcılık tarafından sektöre kazandırılan İstanbul Kalıp Fuarı, üçüncüsünü büyük bir başarı ile gerçekleştirerek, 2007 senesinde sektöre damgasını vurdu. Bu başarının ardından 06 - 09 Kasım 2008 tarihlerinde dördüncüsü gerçekleştirilecek olan fuar, 4. İstanbul Kalıp Fuarı olarak uluslararası boyutta ses getirecek.

 
4.İstanbul Kalıp Fuarı, 06 - 09 Kasım 2008 tarihleri arasında, Türkiye'nin mega kenti olan İstanbul'da, İstanbul Fuar Merkezi'nde sektöre kapılarını açmak için şimdiden hazırlıklarına tüm hızıyla başladı. 2007 senesinde büyük destekler alarak, başarısına birçok yenilerini ekleyen fuar, dünyanın tanıdığı İstanbul şehrinde gerçekleştirilmiş olmanın avantajlarını da yaşıyor. 08 - 11 Kasım 2007 tarihleri arasında sektörün profesyonellerine ev sahipliği yapan 3.İstanbul Kalıp Fuarı, hem yurt içi hem yurt dışı kalıp sektöründen aldığı pozitif güç ile İstanbul Kalıp Fuarı'nın dördüncüsü için vizyonunu iyice genişletiyor.

Sektör tercihini bu fuardan yana kullanarak, fuarı gittikçe güçlendirmeye devam ediyor. Her sektörde kullanılan kalıp, ekonominin güçlenmesine, pazarın yurt dışına da yayılmasında köprü oluyor. Kalıp,  ekonomiyi güçlendiren ve ekonominin gösterdiği gelişimi gözler önüne seren sektörlerin en başında yer alıyor.

 

DESTEKLER BÜYÜK KURUMLARDAN

Geçtiğimiz fuarda yurt içi hem de uluslararası birliklerin desteğini alan İstanbul Kalıp Fuarı, dördüncü senesinde daha büyük oynamaya hazırlanıyor.

Yurtiçi destekler, Kosgeb, Pagev, Dçüd, Ankara Ticaret Odası, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Konya Sanayi Odası, Ostim Sanayici ve İş Adamları Derneği, Plastik Sanayicileri Derneği, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası, sektörün en gözde yayın kuruluşları ve hemen hemen bütün organize sanayi bölgeleri desteklerini geçtiğimiz 3. İstanbul Kalıp Fuarı'nda esirgemedi. Yurt dışı destekler olarak, İspanya Kalıpçılar Birliği, Hindistan Kalıpçılar Birliği ve tirajları yüksek yurt dışı yayın kuruluşları fuarın duyurulmasında ve işbirliğinde büyük etkiler sağladı. İstanbul Kalıp Fuarı dördüncü senesinde  daha  büyük destekler hedefleyerek, uluslararası arenalarda boy gösterecek.

 

KATILIMCI ZENGİNLİĞİ BU FUAR'DA

Katılımcıları ile kalıp sektörünün gelişimini, ziyaretçileri ile ana ve yan sanayilerin gelişimini gözler önüne serecek olan 4.İstanbul Kalıp Fuarı hazırlıkları, süratli şekilde sürüyor. Fuarda ürünlerini ve hizmetlerini sergilemek için rezervasyonlarını çok önceden tamamlayan katılımcı firmalar da, heyecan içinde fuar tarihini bekliyorlar. Fuarda ürün ve hizmetlerini ziyaretçilerle paylaşacak Katılımcı Ürün Grupları ise şu şekilde:

Kesme Kalıplar, Friksiyon Kalıplar, Pres Kalıplar, Metal Enjeksiyon Kalıpları, Termoform Kalıplar, Sıvama Kalıplar, Plastik Kalıplar, Şişirme Kalıplar, Model Kalıplar, Kauçuk Enjeksiyon Kalıplar, EPS Kalıplar, Sac Metal Kalıplar, Döküm Kalıplar, Dövme Kalıplar, Cam Kalıplar, CAD-CAM Sistemler, Kalıp Parlatıcıları, Mühendislik-Danışmanlık, Ek Parçalar ve Diğer. Ayrıca kalıp imalatında kullanılan tüm Makineler, Tezgahlar, Kimyasallar, Hammaddeler, Bilgisayar ve Programları, Bağlantı Elemanları, Takım Tutucular, Sistemler, Elemanlar ve Malzemeleri

 

BU FUAR'I HER SEKTÖR ZİYARET EDİYOR

Geçtiğimiz senelerde, on binlerce ziyaretçiyi hedef kitlesi ile buluşturan ve marka olmayı başaran İstanbul Kalıp Fuarı'nı dördüncü senesinde ziyaret etmesi beklenen geniş ziyaretçi profili:

 

Plastik ve Kauçuk Sanayi, Otomotiv Sanayi, Otomotiv Yan Sanayi, Çelik Sanayi, Alüminyum Sanayi, Makine Sanayi, İlaç Sanayi, Promosyon Sanayi, Gıda Sanayi, Döküm Sanayi, Ev Aletleri Sanayi, Beyaz Eşya Sanayi, İnşaat ve İnşaat Malzemeleri Sanayi, Kozmetik Sanayi, Medikal-Sağlık Sanayi, Oyuncak Sanayi, Mobilya Ekipman ve Aksesuar Sanayi, Bilgisayar Sanayi, Matbaa Malzemeleri Sanayi, Tekstil ve Hazır Giyim Aksesuarları Sanayi, Hırdavat Sanayi, Cam Sanayi, Ambalaj Sanayi, Ayakkabı Sanayi, Elektrik-Elektronik Sanayi, Yan sektörler, Akademisyenler ve Diğer.

 

SEMİNERLER RENGARENK

Türkiye'nin en güçlü kurumlarından hem otomotiv sektörü hem de beyaz eşya sektöründen gelen değerli konuşmacılar, 2010 yılına doğru kalıp sektörünün değerlendirmesini yaparak  sunum gerçekleştirdiler. İstanbul Kalıp Fuarı, dördüncü senesinde de, sektöre bilgi akışı gerçekleştirmeyi sürdürecek. Sempozyum ve firma konferanslarının yanı sıra eğlenceli etkinlikler de fuarı süsleyecek.

 

YABANCILARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Dünyanın en iyi kalıp üreticileri arasında yer alan Türkiye, katılımcı firmaların yanı sıra ziyaretçi anlamında da yoğun şekilde yabancı ağırlayacak. Hem Türk kalıpçılık sektörünün geldiği noktayı görmek isteyen yabancı kalıpçıların hem de ana ve yan sanayi mensubu yabancıların ziyaret etmesi beklenen İstanbul Kalıp Fuarı, dünyayı buluşturan gerçek bir ticari platform olacak.

 

İHLAS FUARCILIK HAKKINDA

İhlas Fuarcılık ilk organizasyonunu 1988 yılında Tekstil Makineleri Fuarı ile gerçekleştirdi. Düzenlediği spesifik fuarlarla bir çok ilke imza atan şirket, bugüne değin 80'e yakın fuar düzenledi. İstanbul Kalıp Fuarı, İhlas Fuarcılık'ın 82. fuarı olacaktır.

 Fuar hizmetlerinin yanı sıra yayıncılık konusunda da faaliyet gösteren şirket, çıkardığı sektörel yayınlar ile de beğeni kazanıyor. İhlas Dergi Grubu tarafından çıkarılan süreli yayınlar ise şöyle: Yapı Malzeme, Nalbur Teknik, Construction World, Boru, Medikal Teknik, Matbaa Teknik, Dijital Teknik,Tarım Teknik, Ortopedi Teknik ve aynı zamanda fuarın ana basın sponsorluğunu yürüten Kalıp. Ayrıca şirket farklı sektörler için katalog ve ilaveler de yayınlamaya devam ediyor.Toplam okuma : 4145